UV spinduliai padeda kovoti su virusais


Saulės šviesą sudaro ne tik regimos spalvos, bet ir žmogui nematomi ultravioletiniai spinduliai.

Išskiriami trys skirtingi UV spindulių tipai:

1) UVA* spektras, dar vadinamas minkštuoju. Jo spindulių daugiausia pasiekia Žemę. Prasiskverbdami giliai į odą, jie  paskatina odos pigmento melanino gamybą.

Be gražaus įdegio, UVA spinduliai nulemia 80%  senėjimo (pigmentinės dėmės, raukšlės).

2) UVB* spektras – odoje ardo DNR jungtis, skatina odos nudegimą ir ilgainiui gali sukelti odos vėžį.

*Nuo UVA ir UVB odą saugo SPF kremai.

3) UVC – kietasis spektras yra plačiai taikomas virusų, bakterijų, grybelio ir pelėsio naikinimui.

ELEKTROMAGNETINIŲ BANGŲ SKALĖ
ELEKTROMAGNETINIŲ BANGŲ SKALĖ


UVC spinduliai sunaikina genetinį mikroorganizmų potencialą

UVC spindulių spektro dalis sudaryta iš trumpesnio, aktyvesnio šviesos bangos ilgio. Ji ypač gerai naikina genetinę medžiagą. Natūraliai UVC spinduliai Žemės nepasiekia, nes atmosferoje juos sulaiko ozono sluoksnis, bet dar 1878 m. mokslininkai atrado dirbtinai sukurtų UVC spindulių gebėjimą naikinti kenksmingus mikroorganizmus. Nuo to laiko UVC spindulių naudojimas tapo vienu pagrindinių sterilizacijos būdų. UVC spinduliai veikia greitai ir patikimai. Per sąlyginai trumpą laiką (tikslus laikas priklauso nuo patalpos dydžio) dezinfekciniai aparatai išnaikina iki 99 % virusų, bakterijų ir grybelio patalpų ore.

UVC spektras yra nepakeičiamas dezinfekuojant geriamąjį vandenį, kuriame gausu atsparių cheminėms dezinfekcijos priemonėms (pvz. chlorui) parazitų.  

Visame pasaulyje labiausiai paplitęs atviro tipo UVC oro valymo prietaisų naudojimas (mums gerai žinomos kvarco lempos patalpų dezinfekcijai). Pavyzdžiui, Kinijoje šiuo metodu dezinfekuojami autobusai – įspūdingai atrodo jų garažai, apšviesti mėlyna šviesa. Kitur naudojami UVC spindulius skleidžiantys robotai, kurie valo ligoninių grindis. Šią technologiją naudoja ir bankai, dezinfekuodami pinigus.

Keli pagrindiniai atvirojo tipo UVC dezinfekavimo trūkumai:

  • Negalima naudoti esant žmonėms, gyvūnams ar augalams
  • Netyčia patekus į patalpas, kurioje veikia atviro tipo UV lempa, galima nusideginti akis, gleivinę.
  • Atviro tipo ultravioletinės lempos skleidžia ozoną, kurio kiekį patalpų ore reikia nuolat kontroliuoti. Per didelė ozono koncentracija ore gali sukelti sveikatos sutrikimus.

Pasibaigus dezinfekcijai, virusai ir bakterijos vėl gali patekti į ką tik dezinfekuotą vietą: pvz. į ką tik dezinfekuotą autobusą įlipus viruso nešiotojui, jis kaip mat ir vėl paskleis užkratą po visa transporto priemonę. O į gydytojo kabinetą, ką tik apdorotą kvarco lempa, užėjus sergančiam pacientui, oras ir vėl tampa apkrėstas.


UV Oro Valytuvai, pritaikyti saugiam naudojimui

Naujausios kartos UVC Oro valytuvai pasižymi saugumu ir ypatingu efektyvumu – veikdami patalpose esant žmonėms, jie įtraukia užterštą orą į uždarą korpusą, kur UV lempos suardo virusų DNR, nukenksmina bakterijas, pelėsį, kitokio pobūdžio mikroorganizmus bei oro taršos daleles.

UVC oro valytuvų saugumo lygis yra toks aukštas, kad jie gali būti naudojami naujagimių skyriuose ir lopšelių grupėse. Nuolat orą dezinfekuojantis įrenginys užtikrina saugumą į patalpą atėjus naujiems lankytojams. Atlikti tyrimai rodo, kad patalpų valymas drėgnuoju būdu bei reguliarus vėdinimas negali užtikrinti analogiško rezultato. Rinkoje siūlomi uždarojo tipo prietaisai yra pritaikyti skirtingoms erdvėms, tad tinkamą variantą ras ir tie, kurie ieško sprendimo ypač mažoms ar itin didelėms patalpoms: odontologų ar grožio kabinetams, biurui, gamybinėms patalpoms, mokyklų klasėms, valgykloms, laukiamiesiems. Visoms patalpoms, kur renkasi žmonės ir kur reikia saugiai dezinfekuoti orą.


Svarbiausia – saugumas

Ieškodami sau tinkamo įrenginio, atkreipkite dėmesį, ar jis pagamintas ir parduodamas patikimų gamintojų ir tiekėjų, suteikiančių garantiją. Įrenginys privalo turėti CE sertifikatą, garantuojantį tai, kad produktai, parduodami Europos ekonominėje erdvėje, atitinka sveikatos, saugos ir aplinkos apsaugos standartus. Tokiu atveju išvengsite padirbtų ir nesaugių prietaisų, importuotų iš trečiojo pasaulio šalių.

Rekomenduojame rinktis  uždaro tipo įrenginius. Uždaro tipo UVC oro valytuvai nekenkia aplinkiniams ir užtikrina patikimą ir nuolatinę patalpų oro dezinfekciją.

Comments are disabled.