UV spinduliai padeda kovoti su virusais


Saulės šviesą sudaro ne tik matomos spalvos, bet ir nematomi žmogui ultravioletiniai spinduliai. Išskiriami trys skirtingi UV spindulių tipai.

Pirmasis – UVA, dar vadinamas minkštuoju, kurio spindulių daugiausia pasiekia Žemę. Jie giliai prasiskverbia į odą, todėl įgauname gražų vasarinį įdegį, bet reikėtų būti atsargiems, kadangi UVA lemia 80 % odos senėjimo požymių (raukšlių, pigmentinių dėmių ir kt.) atsiradimą. Antrasis – UVB, kuris odoje ardo DNR jungtis, sąlygoja odos nudegimą ir ilgainiui gali sukelti odos vėžį. Abu šie spindulių tipai mums gerai žinomi, ir nuo jų galime apsisaugoti naudodami kremus nuo saulės. Trečiasis tipas – UVC, dar vadinamas kietoju, – plačiai taikomas naikinant virusus, bakterijas ir pelėsį.

ELEKTROMAGNETINIŲ BANGŲ SKALĖ

ELEKTROMAGNETINIŲ BANGŲ SKALĖ

Dezinfekcija UVC spinduliais

UVC spindulių spektro dalis sudaryta iš trumpesnio, aktyvesnio šviesos bangos ilgio. Ji ypač gerai naikina genetinę medžiagą. Natūraliai UVC spinduliai Žemės nepasiekia, nes atmosferoje juos sulaiko ozono sluoksnis, bet dar 1878 m. mokslininkai atrado būdą, kaip dirbtinai sukurti UVC spinduliai galėtų naikinti kenkėjiškus mikroorganizmus. Nuo to laiko UVC spindulių naudojimas tapo vienu pagrindinių sterilizacijos būdų. UVC spinduliai veikia greitai ir patikimai. Per sąlyginai trumpą laiką (tikslus laikas priklauso nuo patalpos dydžio) dezinfekciniai aparatai išnaikinta iki 99 % virusų, bakterijų ir grybelio patalpos ore. Dėl tokio efektyvumo ir didelio poreikio buvo sukurti specialūs UV aparatai, skirti sterilizuoti mikroorganizmus ir valyti paviršius, daiktus ir patalpų orą gyvenamosiose patalpose.
Pavyzdžiui, UVC yra nepakeičiamas dezinfekuojant geriamąjį vandenį, kai jame rasti parazitai būna atsparūs cheminėms dezinfekavimo priemonėmis, pvz., chlorui. Dažniausiai pramonėje naudojami atvirojo tipo UVC įrenginiai, pvz., Kinijoje šiuo metodu dezinfekuojami autobusai. Įspūdingai atrodo jų garažai, apšviesti mėlyna šviesa. Kitur naudojami UVC spindulius skleidžiantys robotai, kurie valo ligoninių grindis. Šią technologiją naudoja ir bankai, dezinfekuodami pinigus. Keli pagrindiniai atvirojo tipo UVC dezinfekavimo trūkumai: negalima naudoti esant žmonėms, gyvūnams ar augalams, o pasibaigus dezinfekcijai, virusai ir bakterijos vėl gali patekti į ką tik dezinfekuotą vietą. Kaip manote, kelintoje stotelėje Kinijoje į ką tik dezinfekuotą autobusą gali įlipti keleivis-viruso nešiotojas? (Kuris pacientas į ką tik dezinfekuotą gydytojo kabinetą ar laukiamąjį gali atsinešti virusą?).


Įrenginiai, pritaikyti saugiam naudojimui

O ką daryti norint įveikti atvirojo tipo UVC desinfekavimo įrenginių trūkumus? Į pagalbą ateina uždarojo tipo UVC dezinfekavimo įrenginiai. Jie skirti dirbti nuolat esant žmonėms patalpoje. Nuolat orą dezinfekuojantis įrenginys užtikrina saugumą į patalpą atėjus naujiems lankytojams. Atlikti tyrimai rodo, kad patalpų valymas drėgnuoju būdu negali užtikrinti analogiško rezultato, kurį pasiekia UVC spinduliai. Rinkoje siūlomi uždarojo tipo prietaisai pritaikyti skirtingoms erdvėms, tad tinkamą variantą ras ir tie, kurie ieško sprendimo ypač mažoms ar itin didelėms erdvėms: odontologų ar grožio kabinetams, biurui, gamybinėms patalpoms, mokyklų klasėms, valgykloms, laukiamiesiems. Paprastai tariant, tokioms patalpoms, kur renkasi žmonės ir reikia saugiai dezinfekuoti orą.

Svarbiausia – saugumas

Ieškodami sau tinkamo įrenginio, atkreipkite dėmesį, ar jis pagamintas ir parduodamas patikimų gamintojų ir tiekėjų, suteikiančių garantiją. Įrenginys privalo turėti CE sertifikatą, kuris užtikrina, kad produktai, parduodami Europos ekonominėje erdvėje, atitinka sveikatos, saugos ir aplinkos apsaugos standartus. Tokiu atveju išvengsite padirbinių, įvežtų iš trečiojo pasaulio šalių.
Jei ketinate dezinfekuoti orą patalpoje, kurioje bus žmonių, atminkite, kad Atviro tipo prietaisai gali nudeginti odą ir akis. Rinkitės uždaro tipo įrenginius. Tik šios rūšies įrenginiai nekenkia aplinkiniams ir užtikrina patikimą dezinfekciją.

 

Be kategorijosUV šviesa

kvarco lempospatalpų dezinfekcijauv šviesa

Comments are disabled.

Krepšelis
  • Krepšelis tuščias.