Į ką atkreipti dėmesį, renkantis oro valytuvą namams?


Švarus ir sveikas būsto oras – gyvybiškai būtinas. Jis palaiko normalų žmogaus organizmo funkcionavimą, suteikia energijos dienos darbams bei garantuoja ramų ir gilų nakties miegą. Dulkės, bakterijos, virusai, pelėsio sporos bei kiti patogeniniai mikroorganizmai meta iššūkį patalpų mikroklimatui. Patalpų oras yra net 30 kartų labiau užterštas, negu judriausios miesto gatvės oras!

Ypač svarbi oro kokybė tampa, jeigu namuose yra vaikų, ligonių, alergiškų žmonių bei senjorų.

Pandemijos bei sezoninių epidemijų metu švarus oras tampa neįkainojama vertybe. Oro valymo prietaisų pardavimai išauga. Vartotojai dažnai pasimeta, rinkdamiesi tinkamą oro valytuvą ir daugybės skirtingų modelių ir oro filtrų, esančių rinkoje.

Kokia oro valytuvo funkcija?

Pagrindinė oro valymo prietaiso užduotis – žmonėms pavojingų mikroorganizmų ir oro taršos dalelių sunaikinimas ir pašalinimas iš patalpų oro srauto. Prietaisų rūšys varijuoja nuo paprastų, kurie reguliuoja drėgmės lygį bei pašalina tik stambiausias taršos daleles – dulkes, iki galingų oro valytuvų su kelių rūšių filtrais ir daugiapakope oro valymo sistema.

Oro valytuvas, neturintis integruoto filtro, yra praktiškai bevertis – jis mažai skiriasi nuo paprasto ventiliatoriaus.

Pagrindinės oro filtrų kategorijos

  • Mechaniniai – sulaiko kietas ir dalį dujinių taršos dalelių. Į šią kategoriją įeina ir populiarusis HEPA oro filtras. Minusas – dažnas filtrų keitimas.
  • Vandeniniai – oras, pereidamas per vandens filtrą, yra išvalomas nuo dulkių. Tokie filtrai naudojami dulkių siurbliuose.
  • Elektrostatiniai – pritraukia dulkes. Ypač paplitęs tokių filtrų naudojimas medienos bei akmens dirbtuvėse.
  • Fotokatalitiniai – sunaikina bakterijas, virusus, alergenus, grybelius ir kitus organinius oro taršos elementus, išvalydami orą 99,99%.

Efektyviausi, be abejo, yra fotokatalitiniai oro valytuvai. Juose integruoti filtrai oro taršos elementus ne sulaiko, o visiškai sunaikina. Fotokatalitinio proceso metu virusai, bakterijos ir kiti patogenai yra paverčiami vandeniu bei anglies dvideginiu.

Rekomendacijos, renkantis oro valymo prietaisą

Oro valytuvas, kurį naudosite savo namuose turi būti maksimaliai patogūs eksploatacijoje. Rinkitės tyliai veikiantį, energiją taupantį prietaisą. Prietaiso veikimo spektras turi būti platus – padengti bent 30 m2 plotą. Modeliai su integruotu fotokatalitiniu filtru ir papildomu dulkių filtru pašalina ne tik dulkes, žiedadulkes, dulkių erkutes, bet ir visiškai sunaikina virusus, bakterijas, pelėsio sporas. Be to, fotokatalitinio proceso metu yra pašalinami nemalonūs kvapai. Oras tampa ne tik sveikas, bet ir ypač gaivus. Jausitės kaip pasivaikščiojimo po rasotą pievą metu.

Atkreipkite dėmesį į filtro tarnavimo laiką. Tarkime, Ambilife UV Oro Valytuvuose su fotokatalitiniu filtru integruoti UV LED šviesos diodai tarnauja 50 000 val. – tai yra 5,5 metų. O dulkių filtrų keitimą reikia atlikti kas 6-12 mėn.

Jie yra ypač tylūs, triukšmo lygis neviršija 32 dB, tai atitinka įjungto šaldytuvo skleidžiamą garsą.

„Rūpinkis Savimi“ rekomenduoja rinktis naujausios kartos fotokatalitinius UV Oro valytuvus, išvalančius orą molekuliniu lygiu!

Comments are disabled.