Šiuolaikiškas ir ekologiškas oro dezinfekavimas fotokatalizės būdu: TOP 5 PRIVALUMAI


Dalykai, kurių žmonės nepastebi

UV oro valymo įrenginiai sukurti naudojant trumpąsias ultravioletinės šviesos bangas – UVC, kurios padeda naikinti ore esančius mikroorganizmus, pvz., pelėsį, bakterijas ir virusus. Kai oras patenką į sistemą, jis akimirksniu apšviečiamas UV lempų, kurios tiesiogiai paveikia jame esančius mikroorganizmus. Oro valymas UVC spinduliais apsaugo nuo ligų, perduodamų oru lašeliniu būdu.

Oro dezinfekavimas fotokatalizės būdu1

Tačiau ore sklinda ne tik virusai ir bakterijos, bet ir daugybė pavojingų medžiagų, kurios kelia grėsmę sveikatai.

Pavasarį dažną kamuoja alergija, kurią sukelia žiedadulkės ar senuose namuose besiveisiančios dulkių erkutės. Kompiuterinė technika taip pat išskiria įvairias nuodingas organines medžiagas: ozoną, benzolą, ksilolą, tolueną, trichloretaną, dibutilą, tributilą ir stireną, todėl, ilgai dirbant su ja, dažnai jaučiamas nuovargis, nes užterštas oro. Modernūs baldai ar statybinės šildymo medžiagos išskiria nuodingus formaldehido, fenolio ir stireno lakiuosius garus. Taip pat daugeliui žmonių yra nemalonūs rūkalų dūmai ar kai kurių maisto produktų kvapai, pvz., žuvies, mėsos, svogūnų.

Visi šie teršalai sukelia įvairias ligas bei alergijas. Būdamas tokioje patalpoje, žmogus blogai jaučiasi, greitai pervargsta. Fotokatalizė naikina organinius junginius ore, kartu greitai ir efektyviai šalina kvapus. Pvz., tabako ar svogūno kvapą.

Fotokatalizė pagrista titano oksido TiO2, kuris veikia kaip katalizatorius, švitinimu UV arba regimos šviesos spinduliais.
Pastarasis veikia kaip katalizatorius. Fotokatalitinio proceso eigoje oro užterštumai suskaidomi į nekenksmingus oro komponentus: anglies dioksidą ir vandenį.

1. Ekologiški, saugūs žmogui ir gamtai

Nenaudojamos gyvsidarbio lempos, kurios pavojingos gamtai ir reikalauja utilizacijos. Neskleidžia ozono, nejonizuoja oro, nenaudojamas pavojingas UV spindulių kietasis spektras. Nesukelia neigiamo poveikio žmogaus sveikatai.

2. Labai efektyvūs kovoje su virusais

Fotokatalizės technologija užtikrina, kad išvaloma ne mažiau kaip 99,9% visų virusų ir bakterijų ore. Tuo tarpu kai silpnesnės UVC lempos išvalo tik 95% ar dar mažiau.
Dažnai pasitaiko, kad, susirgus vienam šeimos nariui, užsikrečia ir kiti jos nariai. Taip pat ir darbe vienas sergantis bendradarbis gali užkrėsti ir kitus kolegas. Tokiais atvejais oro dezinfekavimo įrenginiai padeda išvengti užsikrėtimo oro lašeliniu būdu.

Ambilife L-10016

Baktericidinis (antimikrobinis) fotokatalitinis recirkuliatorius su UV lempa skirtas uždarų patalpų dezinfekavimui ir oro valymui esant žmonėms. Pamatyk daugiau >>

3. Naikina nemalonius kvapus

Neretai patalpa prisipildo maisto produktų, prakaito, tabako, augintinio ar kitų nemalonių kvapų. Bandydami ją išvėdinti atidarę langą ar maskuodami kitais kvapais, dažniausiai norimo rezultato greitai nepasiekiame, o sukeltas diskomfortas gali peraugti į galvos skausmą, trukdyti susikaupti ir sukelti įtampą. UV lempos, naikindamos organinius junginius ore, kartu greitai ir efektyviai šalina kvapus. Pvz., UVC spinduliai ne tik išvalys prirūkytos patalpos orą, bet ir panaikins tabako kvapą.

4. Padeda kovoti su pelėsiu

Pelėsis mėgsta drėgną aplinką, kurioje dauginasi į orą paleisdamas nematomas sporas. Jos nusėda ant bet kokio paviršiaus – baldų, žaislų, kilimų, užuolaidų ir kt. Tai ypač pavojinga alergiškiems ar astma sergantiems žmonėms, nes pelėsis paaštrina šių ligų simptomus, sustiprina priepuolius. Oro valymo įrenginiai pašalina pelėsio sporas, jos pagaunamos ir sunaikinamos filtruose.

5. Padeda išvengti alergijos

Ore gausu dalelių, kurios daro žalą mūsų kvėpavimo sistemai. Tai ypač aktualu alergiškiems žmonėms. Jiems žiedadulkės ir dulkės tampa tikrais sveikatos priešais, kurių buvimas ore sukelia kosulį, slogą ir kitus fizinius negalavimus. Oro dezinfekavimo įrenginiai, filtruodami aplinkoje esančias daleles, sumažins alergijos paūmėjimą ir padės namuose jaustis geriau. Išvalys orą nuo lakiųjų organinių teršalų, kuriuos išskiria baldai, statybinės medžiagos, kompiuterinė technika, nuo tabako, žuvies kvapo, nuo įvairių smulkių dalelių: žiedadulkių ar dulkių erkučių ir kt.

Comments are disabled.